Leden 2008

Angelina Jolie

26. ledna 2008 v 20:29 | Dita a Jana
ŽIVOTOPIS
ANGELINA JOLIE
JMÉNO: Angelina Jolie
CELÉ JMÉNO: Angelina Jolie Voight
DATUM NAROZENÍ: 4. 6. 1975
MÍSTO NAROZENÍ: USA, California, Los Angeles
ZNAMENÍ: Blíženci
VÝŠKA: 173 cm
POVOLÁNÍ: herečka a modelka

Orlando Bloom

26. ledna 2008 v 20:27 | Dita a Jana
Znamení: Kozoroh
Jméno: Orlando Jonathan Blanchard Bloom
Místo narození: Centerbury, Kent
Sourozenci: sestra Samantha
Bydliště: Los Angeles, Londýn
Oblíbená barva: žlutá
Hobby: bungee-jumping, sky-diving, surfing, cestování, kámoši.
3 věci , které jste o Orlandovi určitě nevěděli !
  • Orlandův nejoblíbenější nápoj je čaj chai (což je speciální druh indického černého čaje) s trochou sojového mléka.
  • Špatné návyky - v roce 2002 Orli přestal kouřit - bohužel si místo toho ale kouše nehty!
  • Organdovým nejoblíbenějším filmem je "Amélie z Montmartu". Do hlavní představitelky Audrey Teuton byl dokonce jeden čas zamilovaný!
ADRESA O AUTOGRAM:
Orgando Bloom
c/o ICM
Oxford House
76 Oxford Street, London,
W1N OAX, England
(Nezapomeň na zpáteční obálku se známkou)
Bloom ve škole:
Jak se vlastně dostal k herectví? A kde se v něm vzal takový talent? "Za vším hledej ženskou," směje se Orlando. "Když mi bylo devět, hrozně se mi líbila jedna spolužačka. Jenže jsem nebyl sám, komu se líbila, a tak jsme s klukama v parku pravidelně pořádali běžecké závody. Ten, kdo doběhl první a vyhrál, tak s ní vždycky ještě ten den mohl chodit. Takže jsem chtěl být pochopitelně jako Superman. No a protože jsem věděl, že ho hraje nějaký herec, tak jsem se prostě rozhodl, že se stanu taky hercem. Přišlo mi to logický."
Tou dobou chodil Orlando na základní školu Sv. Edmunda v Centerbury. Protože byl ale dyslektik, dělala mu spousta školních předmětů problémy. Možná i kvůli tomu měl nejraději výtvaru, sochařství, fotografování a poezii a ve volném čase ještě chodil do dramatického kroužku a společně s maminkou a se ségrou objížděl místní divadelní festivaly a recitační soutěže.
A jaké byly jeho herecké zážitky? Jeho učitel herectví pan Parsons tvrdí, že i jeho první školní představení měla pokaždé u diváků bouřlivý ohlas. "Když se Orlando poprvé objevil na mojí hodině, bylo mu třináct a už tehdy mi bylo jasné, že má velký talent a dokáže publikum strhnout na svou stranu. Byl to sice velký uličník a dost se pral, ale zároveň to byl milý a upřímný kluk se srdcem na správném místě. Byl oblíbený jak mezi spolužáky, tak mezi členy učitelského sboru a rozhodně se neztrácel v davu."
Víceméně všichni, kdo si Orlanda ze školních let pamatují, se shodují na tom, že to nebyl žádný svatoušek, ale když se pro něco nadchnul, tak to vždycky dotáhnul do konce. Stejně tak to bylo i s herectvím, kterému naprosto propadl. "Jsem nesmírně pyšný na to, co dokázal. Měl jsem ho a samozřejmě mám ho pořád rád a dávám ho ostatním za příklad," říká pan Parsons. "Když po něčem doopravdy toužíte a děláte všechno pro to, aby se vám to splnilo, tak toho dosáhnete. Stačí jen chtít."
O své lásce k herectví se Orli dokonce zmínil v jedné ze slohových prací: "Ve svém volném čase poslouchám muziku, hraji na bubny a rád sportuji. Lyžuji, hraji tenis a jezdím na motorce. A taky mě moc baví divadlo." A když se tak rozepsal o svých zálibách, nezapomněl ani na svůj další oblíbený koníček - na holky: Ve smíšené škole, do které teď chodím, panuje příjemná a uvolněná atmosféry a myslím, že to je hlavně kvůli tomu, že jsou mezi žáky a učiteli dívky a ženy. Jsem rád v jejich společnosti a doufám, že je to oboustranné."
Holky? No jo, ty na něj letěly," směje se pan Parsons, "a jemu to samozřejmě lichotilo. Chtěl se líbit jako každý kluk v jeho věku, a tak nosil různé náušnice, šňůrky a náramky přátelství. Musím ale říct, že jeho mamince se to vůbec nezamlouvalo. Kolikrát jsem je viděl, jak se kvůli tomu hádají a jak se ho paní Bloomová snaží přesvědčit, aby je do školy nenosil. Ale Orlando měl svou hlavu."
Koneckonců tu si postavil i v šestnácti letech, kdy se rozhodl, že přestoupí na Britsko-americkou divadelní akademii v Londýně. "Neměl to tenkrát jednoduché," vzpomíná pan Parsons. "Patřil k nejlepším žákům a škola na něj byla patřičně pyšná. Dlouho jsme to spolu probírali, a i když jsem byl vlastně sám proti sobě, doporučil jsem mu, pokud to ovšem s herectvím myslí opravdu vážně, aby přestoupil. A on to udělal. Po všech těch svůdnících, kovbojích a policejních seržantech, které hrál ve školních představeních, se vypracoval až na hvězdu první velikosti. Bylo to správné rozhodnutí a já doufám, že je to tak trochu i naše zásluha," uzavírá své vyprávění Orlandův učitel herectví

Johny Deep

26. ledna 2008 v 20:22 | Dita a Jana
Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.


Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svéhomuže s Nicolasem Cagem.Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho
Filmografie:Piráti z Karibiku-Truhla mrtvého muže ,Prokletí Černé perly ,Ospalá díra ,Střihorký Edward ,Četa Čokoláda ,Než se setmí ,Z pekla ,Don Juan-Demarco ,Kdysi dávno v Mexiku ,Karlík a továrna na čokoládu

Bleskovka /1/

6. ledna 2008 v 10:21 | Dita a Jana |  >Bleskovky
Je tu první bleskovka ( za diplomek ) :
a) Kolik nohou má pavouk ?
b) Kdo neudělá za jeden rok ani jeden krok ? a) vrabec b)kos
c) Řekněte Vaše dva nej filmy !
Každý dostane diplomek !

Soutěž o nej blog - přihlášení

6. ledna 2008 v 10:17 | Dita a Jana |  >Soutěže
Je tu soutěž o nej blog . Stačí když se přihlásíte ( napíšete přezdívku , adresu blogu ) a počkáte do prvního kola . Pět nejhezčích dostane diplom . Tak se přihlašte ! Hodně štěstí :-)